PAR ROCKETBIKER "200" SACENSIBU.

ROCKETBIKER "200" būtu jāuztver, kā izklaides pasākumu, nevis, kā profesionālu sacensību. Šīs, uz komandu (pāriem) bazētās bezceļu motociklu sacensības notiek mierīgā gaisotnē, speciāli būvētā trasē. Tās ir radītas lai gūtu neaizmirstamas sajūtas un baudītu izklaidi kopā ar saviem motosporta draugiem. Galvenā distance ir 200km gara. Sacensība notiek 10km garā trasē. Šo distanci komandas dalībnieki var sadalīt pēc saviem ieskatiem. Var dalīt uz pusēm vai arī jebkādā citā attiecībā. Vienam no komandas dalībniekam jāveic obligāti vismaz viens aplis. Pieejamas arī papildus disciplīnas ROCKETBIKER"100" IRONBIKER un QUADBIKER


DISTANCES UN DIENAS KĀRTĪBA

GALVENĀ DISTANCE - ROCKETBIKER "200"

CITAS DISTANCES - ROCKETBIKER "100", IRONBIKER un QUADBIKER

DIENAS KĀRTĪBA

KAS VAR PIEDALĪTIES?

Jebkurš kurš ir sasniedzis 16 gadu vecumu uz sacensību dienu. Dalībniekiem līdz 18 gadiem ir nepieciešama vecāku atļauja un vismaz vienam no vecākiem vai pilnvarotai personai ir jāpavada/jāasistē dalībnieks sacensību vietā.


SACENSĪBU NORISES VIETA

Visas "ROCKETBIKER EVENTS" rīkotās sacensības notiek Dzirciemā, Tukuma novadā - 90km no Rigas. GPS 57.113493, 23.022388

TRASE

Sacensību aplis ir 10km garš. Grūtības līmenis: vidējs - viegls. Iesācējiem dažas vietas var likties izaicinošas, bet grūtākajām vietām būs izveidots apbraucamais ceļš (chicken line), lai jebkura līmeņa sportists spētu pieveikt distanci. Trases raksturojums kalnaina pļava, meža takas, smilšu karjers, mežs. 

NOTEIKUMI

ROCKETBIKER "200" tomēr ir motosporta sacensība tāpēc tajā jāievēto FIM noteikti noteikumi. Tāpēc ir izstrādātas vadlīnijas kuras braucējam ir jāievēro tās balstās uz vesalo saprātu un pieklājīgumu pret citiem braucējiem. Notekumus lasiet šeit:  Terms and conditions

SACENSĪBA

Galvenā distance ir 200km gara. Sacensība notiek 10km garā trasē. Šo distanci komandas dalībnieki var sadalīt pēc saviem ieskatiem. Var dalīt uz pusēm vai arī jebkādā citā attiecībā. Vienam no komandas dalībniekam jāveic obligāti vismaz viens aplis. Kad viens braucējs nodod stafeti otram, tas nodod arī komandas transponderi otram komandas biedram. Sacensību mērķis ir sasniegt kopējiem spēkiem finiša līniju pēc 20 veiktajiem apļiem. Kontrollaiks ir noteikts 8h. Visas komandas kas sasniegs finišu noteiktajā kontrollaikā saņems finišētāja medaļas.

DOKUMENTĀCIJA

ROCKETBIKER "200" Enduro sacensības notiek uz privātas zemes. Vadītāja apliecība, tā pat kā motocikla reģistrācijas apliecinoši dokumenti nav nepieciešami. Vēlama, bet ne obligāta ir nacionālā motosporta federācijas izdota licence. Ja tādas nav dalībniekam pie reģistrācijas ir jāuzrāda derīga veselības apdrošināšanas polise ar atzīmi tajā, ka tā sedz motosporta riskus. Tās var iegādāties šeit

EKIPĒJUMS

Visiem dalībniekiem trasē ir jālieto pilns motosportista ekipējums. Ķivere, zābaki, brilles, cimdi. Pārvietojoties ar motociklu ārpus trases obligāti jālieto ķivere.


PALĪDZĪBA NO MALAS UN MOTOCIKLA APKOPE

Mehaniķis var palīdzēt dalībniekiem tikai noteiktajā pirms finiša zonā. Nav ierobežojumu darbiem ko var veikt mehaniķis. Degvielas uzpilde atļauta tikai pirms finiša zonā.


PIRMS FINIŠA ZONA

Katrai komandai tiks nodrošināts laukums 3x3m pirms finiša zonā. Šajā laukumā dalībnieki drīks uzcelt savu 3x3m nojumi savam komfortam. Dalībdiekiem jāizmanto savi paklājiņi.  Stafetes nodošana notiek tikai šajā zonā. Visi apkopes darbi, tai skaitā degvielas uzpilde, transpondera pārlikšana notiek tikai šajā zonā. Ja dalībnieks plāno veikt arī nakamo apli viņš pirms finiša zonu var apbraukt. Pēdējā apļa beigās, pēc finiša, abi dalībnieki uzbrauc uz imrovizēta pjedestāla pēc savām godīgi nopelnītajām medaļām un apsveikumiem.

JAUTĀJUMI UN ATBILDES

Šeit atradīsiet kaudzi ar noderīgiem jautājumiem un atbildēm kuri jautāti visbiežāk. Ja neatrodi atbildi uz sevis interesējušu jautājumu droši kontaktējies ar mums izmantojot epastu endurorocketbiker@gmail.com   un mēs Jums noteikti atbildēsim.

JA ESMU PIETEICIES UN APMAKSĀJIS DALĪBU, KĀ LAI ZINU VAI ESMU REĢISTRĒTS?
Dalībnieku vārdi, kuru maksājums būs nonācis līdz mums tiks publicēti mūsu mājas lapā.

KO ES VARU SAGAIDĪT NO TRASES?
Trases garums ir 10km un tā sastāv no kalnainām pļavām, meža takām, smilts karjera, bezceļa. Trases sarežģītības līmenis ir starp vidēju un vieglu.  Grūtākajās vietās būs apbraucamais ceļš. Daudzās vietās trase būs pietiekami plata, lai atrākie braucēji varētu netraucēti apbraukt lēnākos.

VAI SACENSĪBĀS IR DAŽĀDAS KLASES?

Nē. Sacensībās ir dažādas distances un kategorijas, bet visi kas brauc vienā kategorijā vai distancē iet kopējā ieskaitē.

KĀDAM JĀBŪT MANAM BRAUKŠANAS LĪMENIM LAI PIEDALĪTOS??

Trase ir veidota izaicinoša, bet tajā pašā laikā pietiekami interesanta, lai to veiktu ar baudījumu. Arī pilnīgi iesācēji varēs veikt distanci, jo grūtākajās vietās būs ierīkots apbraucamais ceļš kurš būs mazliet garāks par primāro trasi. 

VAI MANAM MOTOCIKLAM IR JĀBŪT REĢISTRĒTAM?

Nē. ROKETBIKER "200" sacensības notiek uz privātas zemes tāpēc motocikla reģistrācijas dokumenti nav nepieciešami. Var piedalīties gan ar Enduro, gan motokrosa tipa motocikliem.

VAI MAN IR NEPIECIEŠAMA NACIONĀLĀS FEDERĀCIJAS IZDOTA LICENCE?
Nē. Bet tas būtu vēlams. Tas garantētu ka dalībniekam ir nokārtota apdrošināšanas polise, kas iekļauj motosporta risku. Ja Jums nav Nacionālās federācijas izdota licence pārliecinaties, ka sacensību dienā jums ir līdzi derīga apdrošināšanas polise kura iekļauj motosporta risku. Viegli un ātri to nokārtot varat šeit. Bez apdrošināšanas pie sacensībām jūs netiksiet pielaisti.

VAI KOMANDAS BIEDRI VAR BRAUKT AR VIENU MOTOCIKLU?
Jā. Komandas biedri var dalīt vienu vai izmantot katrs savu motociklu.

VAI VARU BRAUKT AR VAIRĀKIEM MOTOCIKLIEM?
Jā. Varat braukt ar cik motocikliem vēlaties. Bet visiem dalībnieka motocikliem ir jāiziet tehnisko pārbaudi. 

KAS BŪS DALĪBNIEKA "WELCOME" MAISIŅĀ?

Pie reģistrācijas komanda saņems maisiņu kurā atradīsiet:  aploksni ar dalībnieka starta numuru uz kura būs uzdrukāta arī kontrolpunktu kartiņa, kas jāuzlīmē uz motocikla priekšējā numura plāksnes. Divas mehāniķa aproces, kas dos iespēju apkalpot komandu pirms finiša zonā. Divi atkritumu maisiņi (viens padokām otrs pirms finiša zonai). Oficiālais ROCKETBIKER "200" T-krekls, sponsoru suvenīri un papildus ROKETBIKER suvenīrus, ja tie pasūtīti reģistrācijas anketā.

VAI MUMS JĀMAINĀS PĒC KATRA APĻA?
Nē. Komandas stratēģiju jūs veidojat paši. Varat mainīties pēc katra apļa vai arī viens no braucējiem veic 19 apļus. Vienīgais nosacījums, ka trasē vismaz vienu apli ir jāveic arī otram komandas braucējam.

VAI ES VARU KO VINNĒT?
Jā, jūs varat. Visas komandas vai braucējs (IRONBIKER), kas sasniegs finišu kontrollaikā saņems finišētāja medaļu. Papildus trofejām un balvām, ko iegūs godalgotās vietas ir vēl vairākas papildus sponsoru balvas, ko iegūs nejauši izvēlēti dalībnieki.

VAI SACENSĪBĀS IR NAUDAS BALVAS?
Nē. "ROCKETBIKER EVENTS" rīkoto sacensību filosofija ir piedalīšanās, atpūta ar draugiem un labi pavadīts laiks braucot ar motocikliem pa speciāli veidotu trasi, šī nav vieta kur meklēt peļņas iespēju.

KAS IR PIEEJAMS PIRMS UN SACENSIBU LAIKĀ?
Katrai komandai ir nodrošināts 3x3 laukums sacensību pirms finiša zonā. Dalībniekiem pirms finiša zonā un kontrolpunktā būs nodrošināts dzeramais ūdens, sula, kola, apelsīni, banāni un šokolāde enerģijas atjaunošanai. Sacensību vietā ir nodrošinātas tualetes. Nav nodrošinātas dušas un elektrības patstāvīgais pieslēgums. 

VAI TUVUMĀ IR VIESNICA?
20km atālumā ir Talsi, Tukums, Kandava kur ir daudz iespējas palikt pa nakti.

VAI MAN VAJADZĪGA LAMPA UZ MOTOCIKLA?
Nē. Sacensības norit dienas gaišajā laikā.

VAI SACENSĪBU VIETĀ IR MOBILAIS PĀRKLĀJUMS?
Jā.

VAI VARU IZMANTOT ĢENERĀTORU DALĪBNIEKU NOMETNĒ?
Jā. Bet tikai laika posmā no 07:00-22:00.

VAI SKATĪTĀJI VAR APMEKLĒT SACENSĪBAS?
Jā, protams. Komandas tiek aicinātas uzaicināt uz sacensībām savus atbalstītājus un palīgus, kas palīdzēs komandai sasniegt mērķi.

KAS NOTIEK, JA MANS KOMANDAS BIEDRS TOMĒR NETIEK UZ SACENSĪBĀM?
Ja veselības vai citu apsvērumu dēļ kāds nespēs piedalīties sacensībās jūs esat aicināti sameklēt tam aizstājēju. Par to jums ir obligāti mūs jāinformē izmantojot epastu endurorocketbiker@gmail.com norādot jaunā dalībnieka datus.

JA ESMU SAMAKSĀJIS DALĪBAS MAKSU, BET TOMĒR NESPĒŠU PIEDALĪTIE VAI SAŅEMŠU TO ATPAKAĻ?
Ja atsaukums tiks veikts vairāk, kā divas nedēļas pirms sacensībām jūs saņemsiet atpakaļ 90% iemaksātās naudas. Ja tas tiks saņemts 7-14 dienas pirms sacensībām jūs saņemsiet atpakaļ 50% iemaksātās naudas. Ja atsaukums tiks saņemts mazāk kā 7 dienas pirms sacensībām dalības maksa netiks atgriezta.

PROBLĒMAS VAI JAUTĀJUMI?
Droši rakstiet mums endurorockerbiker@gmail.com un mēs jums atbildēsim cik ātri vien spēsim.