PAR ROCKETBIKER ENDURO 2024 SACENSĪBU


NOLIKUMS

ROCKETBIKER ENDURO būtu jāuztver kā izklaides pasākums, nevis kā profesionāla sacensība. Šīs uz bezceļu motociklu bāzētās sacensības notiek mierīgā gaisotnē, speciāli būvētā trasē. Tās ir radītas, lai gūtu neaizmirstamas sajūtas un baudītu izklaidi kopā ar saviem motosporta draugiem. Distance ir aptuveni 60 km gara, kas sadalīta trīs apļos. Dalībnieka uzdevums ir veikt distanci pēc iespējas īsākā laika posmā.

DISTANCES UN DIENAS KĀRTĪBA

DIENAS KĀRTĪBA

KAS VAR PIEDALĪTIES?

Jebkurš, kurš ir sasniedzis 16 gadu vecumu uz sacensību dienu. Dalībniekiem līdz 18 gadiem ir nepieciešama vecāku atļauja, un vismaz vienam no vecākiem vai pilnvarotai personai ir jāpavada/jāasistē dalībnieks sacensību vietā.

SACENSĪBU NORISES VIETA

ROCKETBIKER ENDURO notiek Dzirciemā, Tukuma novadā - 90 km no Rīgas. GPS 57.113493, 23.022388

TRASE

Trasi veidojis pazīstamais Enduro braucējs Ivo Šteinbergs. Sacensību aplis ir 20 km garš. Grūtības līmenis - vidējs. Iesācējiem dažas vietas būs izaicinošas. Trases raksturojums - kalnaina pļava, meža takas, mežaini kalni, smilšu karjers, biezs mežs. Trases shēma šeit.


NOTEIKUMI

ROCKETBIKER ENDURO tomēr ir motosporta sacensība, tāpēc tajā jāievēro noteikti noteikumi. Ir izstrādātas vadlīnijas, kuras braucējam ir jāievēro. Tās balstās uz veselo saprātu un pieklājību pret citiem braucējiem. Noteikumus lasiet šeit:  Terms and conditions

SUPER ENDURO

Super Enduro kvalificējas braucienā var piedalīties jebkurš pasākuma dalībnieks. Katram braucējam ir viens iepazīšanās aplis. Finālam automātiski kvalificējas 64 ātrākie Hard Loop Race 1 dalībnieki. Ja kāds no top 64 nepiedalās viņa vietu var aizņemt jebkurš no atlikušajiem braucējiem. Katra pāra uzvarētājs dodas uz nākamo kārtu, zaudētājam sacensības ir beigušās. Gaidot savu startu, sportista motociklam ir jāatrodas gaidīšanas zonā. Finālā iekļūst 8 ātrākie braucēji. Finālā visi 8 startē kopā un uzvarētājs tiek noteikts pēc 5 apļu veikšanas.

NIGHT RACE

Sacensība norisinās diennakts tumšajā laikā. Sacensību distance – 1 aplis (15km). Motociklam obligāti jābūt aprīkotam ar lukturiem. Drīkst izmantot papildus apgaismojumu uz ķiveres. Uzvar dalībnieks kas pirmais šķērso finiša līniju.

FLATTRACK

Braucēji pēc nejaušības principa būs sadalīti grupās pa 8 braucējiem. Katras grupas pirmās četras vietas iekļūst nākamajā kārtā un atlikušajiem četriem braucējiem sacensības ir beigušās. Šāda play-off sistēma notiek līdz pat finālam.


HARD LOOP Race 1

Galvenās distances pirmajā braucienā ir kopējs, klusais starts ar pieskriešanu pie motocikla.

Apļu skaits – 2.

HARD LOOP Race 2

Galvenās distances 2. braucienā sportisti dodas saskaņā ar pirmā brauciena uzrādīto rezultātu. Pirmā brauciena uzvarētājs otro braucienu uzsāk kā pirmais, tam seko otrā vieta, tad trešā utt. līdz visi dalībnieki ir devušies distancē. Pauze starp braucējiem ir 10 sekundes. Sacensību kontrollaiks sākas brīdī, kad pirmais braucējs šķērso starta līniju.

Sportistiem gaidīšanas koridorā jāierodas ne vēlāk kā 10 minūtes pirms starta laika.·      Visa trase ir marķēta ar norādes zīmēm. Pretējs virziens katrā no braucieniem.

·      Kontrolpunktu skaits aplī – 10. Kontrolpunktos nav jāapstājas.

·      Ja sportists ir izlaidis kādu no kontrolpunktiem, viņš tiek diskvalificēts.

·      Trasē nav Chicken line

·      Maksimālais apļu skaits – Race 1 - divi, Race 2 - trīs.

·      Sacensību kontrollaiks abās dienās - 4h.

·      Dalībnieka uzdevums kontrollaikā savākt pēc iespējas vairāk kontrolpunktus, bet ne vairāk, kā Race 1 - 20, Race 2 - 30. Vienādu kontrolpunktu skaita gadījumā tiek ņemts vērā finiša kārtība.

·      Pēc apļa pabeigšanas sportists var doties nākamajā aplī nekavējoties vai arī pavadīt paddock neierobežotu laiku. 

Lai kļūtu par Rocketbiker Enduro 2024 finišētāju dalībniekam pa diviem braucieniem, kontrollaika ietvaros, jāsavāc 50 kontrolpunkti. Hard Loop kopvērtējuma rezultāti tiks noteikti pēc sekojošas formulas. Izcīnītā vieta braucienā nosaka arī izcīnīto punktu skaitu. 1. v – 1 p., 2. v – 2 p., 3. v – 3 p. utt. Par kopvērtējuma uzvarētāju kļūst dalībnieks, kas pa diviem braucieniem ieguvis vismazāko punktu summu.

Dalībnieki, kas Race 1 neiekļaujas kontrollaikā var startēt Race 2, lai turpinātu vākt kontrolpunktus, bet viņi nepretendē uz finišētāja statusu.


DOKUMENTĀCIJA

ROCKETBIKER ENDURO sacensības notiek uz privātas zemes. Vadītāja apliecība, tāpat kā motocikla reģistrācijas apliecinoši dokumenti nav nepieciešami. Obligāta ir nacionālā motosporta federācijas izdota licence. Ja nepieciešama vienas dienas licence, to ērti iegādāties šeit: kā arī to var iegādāties sacensību dienā sekretariātā.

EKIPĒJUMS

Visiem dalībniekiem trasē ir jālieto pilns motosportista ekipējums - ķivere, zābaki, brilles, cimdi. Pārvietojoties ar motociklu arī ārpus trases, obligāti jālieto ķivere.

PALĪDZĪBA NO MALAS UN MOTOCIKLA APKOPE

Mehāniķis var palīdzēt dalībniekiem tikai noteiktajā servisa zonā. Nav ierobežojumu darbiem, ko var veikt mehāniķis. Degvielas uzpilde atļauta tikai, ja zem motocikla novietots paklājiņš.

 JAUTĀJUMI UN ATBILDES

Šeit atradīsiet kaudzi ar noderīgiem jautājumiem un atbildēm, kuri jautāti visbiežāk. Ja neatrodi atbildi uz sevis interesējošu jautājumu, droši kontaktējies ar mums, izmantojot e-pastu [email protected], un mēs Jums noteikti atbildēsim.

JA ESMU PIETEICIES UN APMAKSĀJIS DALĪBU, KĀ LAI ZINU VAI ESMU REĢISTRĒTS?
Dalībnieku vārdi, kuru maksājums būs nonācis līdz mums, tiks publicēti mūsu mājas lapā.

KO ES VARU SAGAIDĪT NO TRASES?
Trases garums ir 20 km, un tā sastāv no kalnainām pļavām, meža takām, smilts karjera, bezceļa. Trases sarežģītības līmenis ir vidēji sarežģīts. Daudzās vietās trase būs pietiekami plata, lai atrākie braucēji varētu netraucēti apbraukt lēnākos. Tomēr bieži gadīsies arī vietas, kur būs ļoti šauri. Ja kāds Jūs apsteidz par apli, palaidiet viņu garām, Jums katram jāizcīna sava cīņa.

VAI SACENSĪBĀ IR DAŽĀDAS KLASES?

Nē. Sacensībā visi brauc vienā kategorijā un distancē. Jūsu galvenais konkurents ir laiks. 

VAI SACENSĪBĀ PIEDALĀS ARĪ KVADRACIKLI?

Nē. 

VAI SACENSĪBĀ PIEDALĀS ARĪ LIELIE MOTOCIKLI (LC4, UTT.)?

Ar lielo motociklu, mēs pieņemam, ka trase varētu būt ļoti izaicinoša. Būs kalni, gravas, kā arī iespējami krituši koki trasē.  Mēs ieteiktu mēģināt un piedalīties, ja nav bail kāda vietā arī nogāzties un kādā uz laiku iesprūst, lai izdomātu labāko veidu, kā tikt tālāk. Katrā ziņā, adrenalīns un daudz emocijas garantētās. 

VAI OBLIGĀTI JĀPIEDALĀS ABAS DIENAS?

Vēlams. ROCKETBIKER ENDURO Main Race 1 un Super Enduro norisināsies sestdienā un pats galvenais, sestdien norisinās arī braucēju tusiņš. Bet, ja gadījumā nekādi netiekat sesdien jūs varat veikt vēlo reģistrāciju svedienas rītā. Jārēķinās gan, ka galvenajā distancē  startēsiet no pēdējās starta vietas un nevarēsiet pretendēt uz finišētāja statusu.

VAI TRASE BŪS MARĶĒTA VAI JĀBRAUC PĒC KARTES (NAVIGĀCIJAS)?

Visa trase būs marķēta ar norādošām zīmēm un dažviet pat ar norobežojošām lentām. Navigācija vai karte trasē līdzi nav nepieciešama. Braucot galvenajā distancē Jums jāseko norādēm.


JĀBŪT MANAM BRAUKŠANAS LĪMENIM, LAI PIEDALĪTOS??

Trase ir veidota izaicinoša, bet tajā pašā laikā pietiekami interesanta, lai to veiktu ar baudījumu.


VAI GRŪTĀKAJĀM VIETĀM BŪS APBRAUCAMIE CEĻI (CHICKEN LINE)?

Nē.

VAI KONTROLPUNKTĀ MAN IR JĀAPSTĀJAS? 

Nē, bet jums jāpārliecinās, ka kontrolpunkta tiesnesis ir piefiksējis Jūsu starta numuru.

VAI MANAM MOTOCIKLAM IR JĀBŪT REĢISTRĒTAM?

Nē. ROKETBIKER ENDURO sacensības notiek uz privātas zemes, tāpēc motocikla reģistrācijas dokumenti nav nepieciešami. Var piedalīties gan ar Enduro, gan motokrosa tipa motocikliem. Pāris vietās trase, iespējams, šķērso koplietošanas ceļu, par kuru, iespējams, pārvietojas automašīnas. Ņemiet vērā, ka Jums šajā situācijā ir jāvadās pēc CSN. Tas, ka Jūs piedalāties sacensībā, nedod Jums priekšrocības pret citiem satiksmes dalībniekiem.

VAI MAN IR NEPIECIEŠAMA NACIONĀLĀS FEDERĀCIJAS IZDOTA LICENCE?
Jā. Tas garantē, ka dalībniekam ir nokārtota apdrošināšanas polise, kas iekļauj motosporta risku. Ja Jums nav Nacionālās federācijas izdota licence, to viegli un ātri variet nokārtot šeit vai varat to iegādāties sacensību dienā.


VAI VARU BRAUKT AR VAIRĀKIEM MOTOCIKLIEM?
Nē. Visa sacensība jāveic ar motociklu ar kuru izieta tehniskā kontrole.

KAS BŪS DALĪBNIEKA "WELCOME" MAISIŅĀ?

Pie reģistrācijas dalībnieks saņems maisiņu, kurā atradīs:

  • aploksni ar dalībnieka kontrolpunktu kartiņau, kas ar savilcēju jāpiestiprina pie motocikla stūres. 
  • kuponi bezmaksas alum un bezalkoholiskajiem dzērieniem braucēju tusiņā;
  • atkritumu maisiņu "paddokam" (esiet pieklājīgi, ko atvedāt to aizvediet);
  • oficiālo ROCKETBIKER ENDURO T-kreklu un sponsoru suvenīrus.

VAI IR IEROBEŽOJUMI UZ RIEPĀM?
Nē. Varat braukt ar jebkādām riepām. Izvēloties riepas, varat ņemt vērā sekojošus faktorus. Trase: Prologs - 100% ciets māls. Galvenā distance: 40% māls, 20% smilts, 40% irdena meža augsne. Varat mainīt neierobežotu skaitu riepu.

VAI ES VARU KO VINNĒT?
Jā, Jūs varat. Visi, kas sasniegs finišu kontrollaikā, saņems finišētāja medaļu. Papildus katras disciplīnas pirmās trīs vietas iegūs sponsoru sarūpētas trofejas un  balvas. Galvenajā distancē tiek apbalvoti 1. - 6. vietas ieguvēji.

VAI SACENSĪBĀS IR NAUDAS BALVAS?
Nē. ROCKETBIKER ENDURO, rīkoto sacensību filosofija ir piedalīšanās, atpūta ar draugiem un labi pavadīts laiks braucot ar motocikliem pa speciāli veidotu trasi. Šī nav vieta, kur meklēt peļņas iespēju.


KAS IR PIEEJAMS PIRMS UN SACENSĪBU LAIKĀ?
Sacensības vietā ir nodrošinātas tualetes, cafe. Nav nodrošinātas dušas un elektrības patstāvīgais pieslēgums. 

VAI TUVUMĀ IR VIESNĪCA?
Aptuveni 20 km attālumā ir Talsi, Tukums, Kandava, kur ir daudz iespējas palikt pa nakti.

VAI MAN VAJADZĪGA LAMPA UZ MOTOCIKLA?
Lampas nepieciešamas tikai Nakts braucienā. Pārējās disciplīnas notiek diennakts gaišajā laikā.

VAI SACENSĪBAS VIETĀ IR MOBILAIS PĀRKLĀJUMS?
Jā.

VAI VARU IZMANTOT ĢENERATORU DALĪBNIEKU NOMETNĒ?
Jā, bet tikai laika posmā no 07:00-22:00.

VAI SKATĪTĀJI VAR APMEKLĒT SACENSĪBU?
Jā, protams. Dalībnieki tiek aicināti uzaicināt uz sacensībām savus atbalstītājus un palīgus, kas palīdzēs viņiem sasniegt mērķi.

JA ESMU SAMAKSĀJIS DALĪBAS MAKSU, BET TOMĒR NESPĒŠU PIEDALĪTIES, VAI SAŅEMŠU TO ATPAKAĻ?
Ja atsaukums tiks veikts vairāk kā divas nedēļas pirms sacensības, Jūs saņemsiet atpakaļ 90% iemaksātās naudas. Ja tas tiks saņemts 7-14 dienas pirms sacensības, Jūs saņemsiet atpakaļ 50% iemaksātās naudas. Ja atsaukums tiks saņemts mazāk kā 7 dienas pirms sacensības, dalības maksa netiks atgriezta.

PROBLĒMAS VAI JAUTĀJUMI? Droši rakstiet mums [email protected]
, un mēs jums atbildēsim, cik ātri vien spēsim.