PAR ROCKETBIKER ENDURO SACENSĪBU


NOLIKUMS

ROCKETBIKER ENDURO būtu jāuztver kā izklaides pasākums, nevis kā profesionāla sacensība. Šīs uz bezceļu motociklu bāzētās sacensības notiek mierīgā gaisotnē, speciāli būvētā trasē. Tās ir radītas, lai gūtu neaizmirstamas sajūtas un baudītu izklaidi kopā ar saviem motosporta draugiem. Distance ir aptuveni 60 km gara, kas sadalīta trīs apļos. Dalībnieka uzdevums ir veikt distanci pēc iespējas īsākā laika posmā.

DISTANCES UN DIENAS KĀRTĪBA

DIENAS KĀRTĪBA

KAS VAR PIEDALĪTIES?

Jebkurš, kurš ir sasniedzis 16 gadu vecumu uz sacensību dienu. Dalībniekiem līdz 18 gadiem ir nepieciešama vecāku atļauja, un vismaz vienam no vecākiem vai pilnvarotai personai ir jāpavada/jāasistē dalībnieks sacensību vietā.

SACENSĪBU NORISES VIETA

ROCKETBIKER ENDURO notiek Dzirciemā, Tukuma novadā - 90 km no Rīgas. GPS 57.113493, 23.022388

TRASE

Trasi veidojis pazīstamais Enduro braucējs Ivo Šteinbergs. Sacensību aplis ir 20 km garš. Grūtības līmenis - vidējs. Iesācējiem dažas vietas būs izaicinošas. Trases raksturojums - kalnaina pļava, meža takas, mežaini kalni, smilšu karjers, biezs mežs. Trases shēma šeit.


NOTEIKUMI

ROCKETBIKER ENDURO tomēr ir motosporta sacensība, tāpēc tajā jāievēro noteikti noteikumi. Ir izstrādātas vadlīnijas, kuras braucējam ir jāievēro. Tās balstās uz veselo saprātu un pieklājību pret citiem braucējiem. Noteikumus lasiet šeit:  Terms and conditions

"ADDINOL" PROLOGS

Reģistrējoties sacensībām, dalībnieks saņem konkrētu laiku, cikos tam jāierodas katra prologa startā. Ja dalībnieks ir nokavējis savu laiku, tas tiks pielaists pie prologa kā pēdējais dalībnieks. Prologa rezultāts nosaka starta kārtību galvenajā distancē. Prologs ir endurokrosa tests 7 km garumā. Trasi var veikt katrā virzienā divas reizes. Labākie laiki no katra virziena sastāda prologa rezultātu. Prologā uzrādītais laiks nosaka Jūsu kvalifikācijas rezultātu. Prologa uzvarētājs galvenajā distancē dodas kā pirmais. Pēc 15 sekundēm tam seko prologa otrā vieta, vēl pēc 15 sek. trešā utt., līdz visi dalībnieki devušies galvenajā distancē.

"HUSQVARNA" SUPER ENDURO HEADS UP CHALLENGE (SEHUC)

“Husqvarna” Super Enduro Heads Up Challange kvalificējas braucienā var piedalīties jebkurš pasākuma dalībnieks. Katram braucējam ir viens kvalifikācijas aplis. Finālam kvalificējas 32 ātrākie Super Enduro apļa veicēji. Pēc kvalifikācijas izveidojas 16 pāri (1 un 32, 2 un 31, 3 un 30 utt.). Katra pāra uzvarētājs dodas uz nākamo kārtu, zaudētājam sacensības ir beigušās. Gaidot savu startu, sportista motociklam ir jāatrodas gaidīšanas zonā. Pusfināla zaudētāji kvalificējas mazajam finālam, kur tiek izcīnīta 3. vieta. Fināls un mazais fināls notiek līdz divām uzvarām. Tabula

"KTM" HARD LOOP

Sacensība notiek 20 km garā aplī, kurā ierīkoti kontrolpunkti noteiktā secībā. Dalībnieka uzdevums kontrollaikā, savākt pēc iespējas vairāk kontrolpunktus. Vienāda skaita rezultātā tiek ņemts vērā kurš to izdarījis ātrāk. Maksimālais apļu skaits ir trīs. Ja dalībnieks ir izlaidis kādu no kontrolpunktiem, viņa finiša laikam tiek pierēķinātas +20 minūtes par katru izlaisto punktu, kas nav atzīmēta viņa kartiņā. Katra apļa beigās pirms iebraukšanas servisa parkā dalībnieks saņem atzīmi savā kontrolpunktu lapiņā, kurā laikā viņš var doties nākamajā aplī. Dalībniekam obligāti servisa parkā jāpavada 20 minūtes, kuru laikā sportists var atpūsties, padzerties, savest kārtībā tehniku nākamajam aplim. Kontrollaiks ir noteikts 5 stundas. Visi dalībnieki, kas iekļausies 5 h kontrollaikā, saņems finišētāju medaļas. 5 stundas pēc pirmā starta finišs un kontrolpunkti tiek slēgti, un nefinišējošie dalībnieki tiek sakārtoti secībā pēc savāktajiem kontrolpunktiem. *kontrollaiks un kategoriju normatīvi var tikt mainīti pēc precīzas trases uzmērīšanas. 

DOKUMENTĀCIJA

ROCKETBIKER ENDURO sacensības notiek uz privātas zemes. Vadītāja apliecība, tāpat kā motocikla reģistrācijas apliecinoši dokumenti nav nepieciešami. Obligāta ir nacionālā motosporta federācijas izdota licence. Ja nepieciešama vienas dienas licence, to ērti iegādāties šeit: kā arī to var iegādāties sacensību dienā sekretariātā.

EKIPĒJUMS

Visiem dalībniekiem trasē ir jālieto pilns motosportista ekipējums - ķivere, zābaki, brilles, cimdi. Pārvietojoties ar motociklu arī ārpus trases, obligāti jālieto ķivere.

PALĪDZĪBA NO MALAS UN MOTOCIKLA APKOPE

Mehāniķis var palīdzēt dalībniekiem tikai noteiktajā servisa zonā. Nav ierobežojumu darbiem, ko var veikt mehāniķis. Degvielas uzpilde atļauta tikai, ja zem motocikla novietots paklājiņš.

 JAUTĀJUMI UN ATBILDES

Šeit atradīsiet kaudzi ar noderīgiem jautājumiem un atbildēm, kuri jautāti visbiežāk. Ja neatrodi atbildi uz sevis interesējošu jautājumu, droši kontaktējies ar mums, izmantojot e-pastu rocketbiker.enduro@gmail.com, un mēs Jums noteikti atbildēsim.

JA ESMU PIETEICIES UN APMAKSĀJIS DALĪBU, KĀ LAI ZINU VAI ESMU REĢISTRĒTS?
Dalībnieku vārdi, kuru maksājums būs nonācis līdz mums, tiks publicēti mūsu mājas lapā.

KO ES VARU SAGAIDĪT NO TRASES?
Trases garums ir 20 km, un tā sastāv no kalnainām pļavām, meža takām, smilts karjera, bezceļa. Trases sarežģītības līmenis ir vidēji sarežģīts. Daudzās vietās trase būs pietiekami plata, lai atrākie braucēji varētu netraucēti apbraukt lēnākos. Tomēr bieži gadīsies arī vietas, kur būs ļoti šauri. Ja kāds Jūs apsteidz par apli, palaidiet viņu garām, Jums katram jāizcīna sava cīņa.

VAI SACENSĪBĀ IR DAŽĀDAS KLASES?

Nē. Sacensībā visi brauc vienā kategorijā un distancē. Jūsu galvenais konkurents ir laiks. 

VAI SACENSĪBĀ PIEDALĀS ARĪ KVADRACIKLI?

Nē. 

VAI SACENSĪBĀ PIEDALĀS ARĪ LIELIE MOTOCIKLI (LC4, UTT.)?

Ar lielo motociklu, mēs pieņemam, ka trase varētu būt ļoti izaicinoša. Būs kalni, gravas, kā arī iespējami krituši koki trasē. Kā minējām grūtākajām vietām būs pieejami Chicken Line un to droši var izmantot. Mēs ieteiktu mēģināt un piedalīties, ja nav bail kāda vietā arī nogāzties un kādā uz laiku iesprūst, lai izdomātu labāko veidu, kā tikt tālāk. Katrā ziņā, adrenalīns un daudz emocijas garantētās. 

VAI OBLIGĀTI JĀPIEDALĀS ABAS DIENAS?

Vēlams. ROCKETBIKER ENDURO prologs un Super Enduro norisināsies sestdienā un pats galvenais, sestdien norisinās arī braucēju tusiņš. Bet, ja gadījumā nekādi netiekat sesdien jūs varat veikt vēlo reģistrāciju svedienas rītā. Jārēķinās gan, ka galvenajā distancē  startēsiet no pēdējās starta vietas.

VAI TRASE BŪS MARĶĒTA VAI JĀBRAUC PĒC KARTES (NAVIGĀCIJAS)?

Visa trase būs marķēta ar norādošām zīmēm un dažviet pat ar norobežojošām lentām. Navigācija vai karte trasē līdzi nav nepieciešama. Braucot galvenajā distancē Jums jāseko norādēm zilā krāsā.


JĀBŪT MANAM BRAUKŠANAS LĪMENIM, LAI PIEDALĪTOS??

Trase ir veidota izaicinoša, bet tajā pašā laikā pietiekami interesanta, lai to veiktu ar baudījumu.


VAI GRŪTĀKAJĀM VIETĀM BŪS APBRAUCAMIE CEĻI (CHICKEN LINE)?

Jā. Izvēloties lietot Chicken Line Jūs automātiski saņemsiet 20 soda minūtes. 

Ja nolemjat izmantot apbraucamo ceļu jums jāvadās pēc sarkanajām norādes zīmēm līdz nonāksiet atpakaļ uz galveno ceļu, kas marķēts ar zilajām zīmēm.

VAI KONTROLPUNKTĀ MAN IR JĀAPSTĀJAS? 

Jā. Jums ir jābūt gataviem pilnībā apstāties kontrolpunktā un tālāk distancē varat doties tikai pēc tiesneša norādes.

VAI MANAM MOTOCIKLAM IR JĀBŪT REĢISTRĒTAM?

Nē. ROKETBIKER ENDURO sacensības notiek uz privātas zemes, tāpēc motocikla reģistrācijas dokumenti nav nepieciešami. Var piedalīties gan ar Enduro, gan motokrosa tipa motocikliem. Pāris vietās trase, iespējams, šķērso koplietošanas ceļu, par kuru, iespējams, pārvietojas automašīnas. Ņemiet vērā, ka Jums šajā situācijā ir jāvadās pēc CSN. Tas, ka Jūs piedalāties sacensībā, nedod Jums priekšrocības pret citiem satiksmes dalībniekiem.

VAI MAN IR NEPIECIEŠAMA NACIONĀLĀS FEDERĀCIJAS IZDOTA LICENCE?
Jā. Tas garantē, ka dalībniekam ir nokārtota apdrošināšanas polise, kas iekļauj motosporta risku. Ja Jums nav Nacionālās federācijas izdota licence, to viegli un ātri variet nokārtot šeit vai varat to iegādāties sacensību dienā.


VAI VARU BRAUKT AR VAIRĀKIEM MOTOCIKLIEM?
Nē. Visa sacensība jāveic ar motociklu ar kuru izieta tehniskā kontrole.

KAS BŪS DALĪBNIEKA "WELCOME" MAISIŅĀ?

Pie reģistrācijas dalībnieks saņems maisiņu, kurā atradīs:

  • aploksni ar dalībnieka kontrolpunktu kartiņau, kas ar savilcēju jāpiestiprina pie motocikla stūres. 
  • kuponi bezmaksas alum un bezalkoholiskajiem dzērieniem braucēju tusiņā;
  • atkritumu maisiņu "paddokam" (esiet pieklājīgi, ko atvedāt to aizvediet);
  • oficiālo ROCKETBIKER ENDURO T-kreklu un sponsoru suvenīrus.

VAI IR IEROBEŽOJUMI UZ RIEPĀM?
Nē. Varat braukt ar jebkādām riepām. Izvēloties riepas, varat ņemt vērā sekojošus faktorus. Trase: Prologs - 100% ciets māls. Galvenā distance: 40% māls, 20% smilts, 40% irdena meža augsne. Varat mainīt neierobežotu skaitu riepu.

VAI ES VARU KO VINNĒT?
Jā, Jūs varat. Visi, kas sasniegs finišu kontrollaikā, saņems finišētāja medaļu. Papildus katras disciplīnas pirmās trīs vietas iegūs sponsoru sarūpētas trofejas un  balvas. Galvenajā distancē tiek apbalvoti 1. - 6. vietas ieguvēji.

VAI SACENSĪBĀS IR NAUDAS BALVAS?
Nē. ROCKETBIKER ENDURO, rīkoto sacensību filosofija ir piedalīšanās, atpūta ar draugiem un labi pavadīts laiks braucot ar motocikliem pa speciāli veidotu trasi. Šī nav vieta, kur meklēt peļņas iespēju.


KAS IR PIEEJAMS PIRMS UN SACENSĪBU LAIKĀ?
Sacensības vietā ir nodrošinātas tualetes, cafe. Nav nodrošinātas dušas un elektrības patstāvīgais pieslēgums. 

VAI TUVUMĀ IR VIESNĪCA?
Aptuveni 20 km attālumā ir Talsi, Tukums, Kandava, kur ir daudz iespējas palikt pa nakti.

VAI MAN VAJADZĪGA LAMPA UZ MOTOCIKLA?
Nē. Sacensība norit dienas gaišajā laikā.

VAI SACENSĪBAS VIETĀ IR MOBILAIS PĀRKLĀJUMS?
Jā.

VAI VARU IZMANTOT ĢENERATORU DALĪBNIEKU NOMETNĒ?
Jā, bet tikai laika posmā no 07:00-22:00.

VAI SKATĪTĀJI VAR APMEKLĒT SACENSĪBU?
Jā, protams. Dalībnieki tiek aicināti uzaicināt uz sacensībām savus atbalstītājus un palīgus, kas palīdzēs viņiem sasniegt mērķi.

JA ESMU SAMAKSĀJIS DALĪBAS MAKSU, BET TOMĒR NESPĒŠU PIEDALĪTIES, VAI SAŅEMŠU TO ATPAKAĻ?
Ja atsaukums tiks veikts vairāk kā divas nedēļas pirms sacensības, Jūs saņemsiet atpakaļ 90% iemaksātās naudas. Ja tas tiks saņemts 7-14 dienas pirms sacensības, Jūs saņemsiet atpakaļ 50% iemaksātās naudas. Ja atsaukums tiks saņemts mazāk kā 7 dienas pirms sacensības, dalības maksa netiks atgriezta.

PROBLĒMAS VAI JAUTĀJUMI? Droši rakstiet mums rocketbiker.enduro@gmail.com
, un mēs jums atbildēsim, cik ātri vien spēsim.


Pirkumu grozs